Sri Venkateswara Engineers
Our product range includes a wide range of single phase vfd panel agitator.
Single Phase VFD Panel Agitator
Product Price: Rs 50,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Power Rating | 3 HP |
| Starter Type | Star Delta |
| Rated Voltage | 415 V |
| Current Rating | 16 A |
| Voltage Rating | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Display Type | Analog Meter |
| Control Type | Semi-Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback