3 Phase Change Over Switch
Our product range includes a wide range of automatic 3 phase change over switch panel and 3 phase change over.
Automatic 3 Phase Change Over Switch Panel
Product Price: Rs 20,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Current Rating | 63 A |
| Poles | 4 Pole |
| Rated Voltage | 415 V |
| Mounting | Panel Mount |
| Operation Mode | Auto Manual |
| Utilisation Category | AC 33B |
| Enclosure rating | IP54 |
| Phase | Three Phase, Single Phase |
| Usage | Submersible Pump, PLC Automation, Generator, Motor Control |
| Enclosure | Metal Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3 Phase Change Over
Product Price: Rs 15,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Pole | 1 Pole |
| Changeover Type | Mains To DG |
| Current Rating | 25 A |
| Voltage Rating | 415 V |
| Operation Mode | Automatic |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Type | Automatic |
| Number of Poles | 4P |
| Rated Current | 40 A, 60 A, 90 A, 120 A |
| Rated Voltage | 415 |
| Phase | Single Phase |
| Brand | SVE |
1. Automatically Change the Available Phase line to the Non Available Phase Lines.
2. Cutoff at Low Volatge Change to the Next Phase Lines Changes in Milliseconds
3. Restore the actual Line when the failure Phase line are Restored
Yes! I am InterestedRequest A Callback